banknoty


BANKNOT PÓŁ DOLARA

Wydanie z 2001 roku

Mchowo-zielony, szary i ciemnoturkusowy, z niebieskimi i srebrnymi podświetleniami odpowiednio na środkowym zdjęciu i prawym panelu na odwrocie. Notatka ma 156 mm długości i 67 mm szerokości i mieści się na PRZEDNIEJ krawędzi grawerowany wzór obramowania otaczający portret królowej Elżbiety II, faksymile podpisu prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą o Banku Centralnym Bahamów z 2000 r. w celu zapłaty dowolnej kwoty pięćdziesięciu centów".

Po prawej stronie pojawia się znak wodny hiszpańskiego galeonu, w centrum zarys mapy Bahamów, koszyk z targu słomy, Freeport i logo Banku po lewej. Na odwrocie znajduje się zdjęcie przedstawiające siostrę Sarę na rynku w Nassau. Obraz otoczony jest obramowaniem, które zawiera po prawej stronie herb Wspólnoty Bahamów, logo Banku i cyfrę 1/2 dolara, a na dole po lewej stronie zdjęcie dłoni bananów.


BANKNOT PÓŁ DOLARA

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie szary, z odcieniami zieleni, błękitu, koralu, bzu i czerwieni, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret królowej Elżbiety II, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów oraz słowa "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of the Bahamas Act 2000 o płatności dowolnej kwoty pięćdziesięciu centów". Znak wodny królowej Elżbiety II i cyfra $1/2, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i liczbach pojawiają się po lewej stronie, z obrazem kwiatu Strongback w środku. Z tyłu znajduje się winieta Siostry Sary na Targu Słomy. Winieta jest otoczona powyżej cyfrą $1/2, która pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, podczas gdy słowa "Fifty Cents" znajdują się w prawym górnym kwadrancie. Tuż pod siostrą Sarah znajduje się herb Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów".

 


BANKNOT JEDNEGO DOLARA

Seria CRISP

Ciemnozielony, miętowy i brązowy banknot mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, z eliptycznym obramowaniem otaczającym portret Sir Lyndena O. Pindlinga, wraz z serią, podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 o płatności dowolnej kwoty w dolarze. Po lewej stronie znajduje się znak wodny Sir Lyndena O. Pindlinga i cyfra 1, a pośrodku mapa Bahamów.

Z tyłu znajduje się zdjęcie Royal Bahamas Police Force Band. Obraz otoczony jest różnymi obrazami, które obejmują po lewej stronie częściowy łuk tęczy otoczony cyfrą 1 USD i słowami "Jeden dolar", powyżej, słowa "Bank Centralny Bahamów", po prawej żółty kwiat starca, a na dole pośrodku, herb Wspólnoty Bahamów.


BANKNOT JEDNEGO DOLARA

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie zielony, z odcieniami bzu, szarości, spalonej pomarańczy i żółci, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret Sir Lyndena O. Pindlinga, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów, wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of the Bahamas Act 2000 o płatności dowolnej kwoty w wysokości jednego dolara".

Znak wodny Sir Lyndena O. Pindlinga i cyfra $1, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i cyfrach pojawiają się po lewej stronie, z obrazem kwiatu Lignum Vitae pośrodku. Z tyłu znajduje się podobizna Drum Majora, w pełnych regaliach, prowadzącego orkiestrę marszową Royal Bahamas Police Force, z przylegającymi członkami zespołu. Cyfra $1 pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, podczas gdy słowa "One Dollar" znajdują się w prawym górnym kwadrancie. Tuż pod Drum Major znajduje się herb Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Central Bank of The Bahamas".


BANKNOT TRZECH DOLARÓW

Wydanie z 1984 roku

Kolorowy karminowy banknot o długości 156 mm i szerokości 67 mm nosi na PRZEDNIEJ stronie wygrawerowany wzór obramowania otaczający portret królowej, faksymile podpisu prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą o Banku Centralnym Bahamów z 2000 r. w celu zapłaty dowolnej kwoty TRZECH DOLARÓW".

Po prawej stronie pojawia się znak wodny hiszpańskiego galeonu, w centrum zarys mapy Bahamów, miniaturowe zdjęcie wczasowiczów na Paradise Beach i logo banku po lewej. Na odwrocie znajduje się zdjęcie regat Family Island. Obraz otoczony jest obramowaniem, które zawiera po prawej herb Wspólnoty Bahamów, logo Banku, cyfrę 3 dolary, a na dole po lewej zdjęcie bahamskiego slupa .


BANKNOT TRZECH DOLARÓW

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie bordowy z odcieniami brązu, czerwieni, lawendy i żółci, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret królowej Elżbiety II, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów oraz słowa "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 o płatności dowolnej kwoty Three Dollars. Znak wodny królowej Elżbiety II i cyfra 3 dolary, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i liczbach pojawiają się po lewej stronie, z wizerunkiem kwiatu pasji pośrodku. Z tyłu znajdują się zdjęcia żaglówek na morzu. Obrazy są otoczone cyfrą 3 USD, która pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, podczas gdy słowa "Trzy dolary" znajdują się w prawym górnym kwadrancie. Tuż pod wizerunkami żaglówek znajduje się herb Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów".


BANKNOT PIĘCIU DOLARÓW

Seria CRISP

Pomarańczowy, brązowy i niebieski banknot ma 156 mm długości i 67 mm szerokości, z eliptycznym wzorem obramowania otaczającym portret Sir Cecila Wallace-Whitfielda, wraz z serią podpisem prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 na wypłatę dowolnej kwoty pięciu dolarów.

Po lewej stronie znajduje się znak wodny Sir Cecila Wallace-Whitfielda i cyfra 5, a pośrodku mapa Bahamów. Z tyłu znajduje się obraz przedstawiający junkanooers. Obraz otoczony jest różnymi obrazami, w tym tęczowymi łukami otoczonymi cyfrą 5 dolarów i słowami "Pięć dolarów" powyżej, słowami "Bank Centralny Bahamów", a na dole pośrodku herbem Wspólnoty Bahamów.


BANKNOT PIĘCIU DOLARÓW

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie żółty z odcieniami czerwieni, bzu, zieleni i błękitu, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret sir Cecila Wallace-Whitfielda, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów oraz słowa "Bank centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 na wypłatę dowolnej kwoty pięciu dolarów. Znak wodny Sir Cecila Wallace-Whitfielda i cyfra 5 dolarów, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i liczbach pojawiają się po lewej stronie, z obrazem kwiatu hibiskusa pośrodku. Z tyłu znajduje się podobizna bahamskiego artysty Deltona Barretta przedstawiająca krowę Junkanoo w pełnym kostiumie, z towarzyszącymi mu junkanooers. Cyfra $5 pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, podczas gdy słowa "Five Dollars" znajdują się w prawym górnym kwadrancie. Tuż pod cowbeller znajduje się herb Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Central Bank of The Bahamas".


BANKNOT DZISIĘCIU DOLARÓW

Seria CRISP

Ciemnoniebieski, ciemnozielony i bordowy banknot ma 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się eliptyczny wzór obramowania otaczający portret Sir Stafforda Sandsa, wraz z serią, podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą o Banku Centralnym Bahamów z 2000 r. w celu zapłaty dowolnej kwoty Dziesięć dolarów".

Po lewej stronie pojawia się znak wodny Sir Stafford Sands i cyfra 10, a w centrum mapa Bahamów. Z tyłu znajduje się obraz przedstawiający Hope Town, Abaco. Obraz jest otoczony różnymi obrazami, które zawierają po lewej stronie tęczowy łuk otoczony cyfrą 10 dolarów i słowami "Dziesięć dolarów", nad słowami "Bank Centralny Bahamów", a na dole pośrodku, herb Wspólnoty Bahamów.


BANKNOT DZIESIĘCIU DOLARÓW

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie niebieski, w różnych odcieniach zieleni i różu, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret Sir Stafforda Sandsa, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów, wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów". Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 o płatności dowolnej kwoty Ten Dollars. Znak wodny Sir Stafford Sands z cyfrą 10 dolarów, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i cyfrach pojawiają się po lewej stronie, z obrazem żółtego kwiatu czarnego bzu pośrodku. Z tyłu znajduje się winieta przedstawiająca latarnię morską Hope Town, Abaco wraz z dwoma flamingami. Winieta jest otoczona powyżej cyfrą 10 dolarów, po prawej stronie słowami "Dziesięć dolarów", a poniżej herbem Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów".


BANKNOT DWUDZIESTODOLAROWY

Seria CRISP

Węglowy, czerwony i zielony kolor, banknot ma 156 mm długości i 67 mm szerokości, z eliptycznym wzorem obramowania otaczającym portret Sir Milo B. Butlera, wraz z serią, podpisem prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 na wypłatę dowolnej kwoty TWENTY DOLARÓW".

Po lewej stronie znajduje się znak wodny Sir Milo B. Butlera i cyfra 20, a pośrodku mapa Bahamów. Z tyłu znajduje się obraz przedstawiający port Nassau w New Providence. Obraz otoczony jest różnymi obrazami, które zawierają po lewej tęczowy łuk otoczony cyfrą 20 dolarów i słowami "Dwadzieścia dolarów", powyżej słowami "Bank Centralny Bahamów", a na dole pośrodku, herbem Wspólnoty Bahamów.


BANKNOT DWUDZIESTODOLAROWY

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie purpurowy z odcieniami różu, zieleni, pomarańczy, błękitu i żółci, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret Sir Milo B. Butlera, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów oraz słowa "Bank centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 na wypłatę dowolnej kwoty dwudziestu dolarów. Znak wodny Sir Milo B. Butlera i cyfra 20 dolarów, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i cyfrach pojawiają się po lewej stronie, z obrazem kwiatu bugenwilli pośrodku. Z tyłu znajduje się podobizna wieży na Festival Place z widokiem na port Nassau. Cyfra $20 pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, podczas gdy słowa "Twenty Dollars" flankują mosty Sir Sidney Poitier i Paradise Island. Tuż pod wieżą znajduje się herb Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów".


BANKNOT PIĘĆDZIESIĘCIU DOLARÓW

Seria CRISP

Pomarańczowy, brązowy i zielony banknot mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, z eliptycznym wzorem obramowania otaczającym portret Sir Rolanda T. Symonette, wraz z serią, podpisem prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 na wypłatę dowolnej kwoty pięćdziesięciu dolarów".

Po lewej stronie znajduje się znak wodny Sir Rolanda T. Symonette i cyfra 50, a pośrodku mapa Bahamów. Z tyłu znajduje się obraz przedstawiający budynek Banku Centralnego w Nassau. Obraz otoczony jest różnymi obrazami, które obejmują, po lewej, tęczowy łuk otoczony cyfrą 50 dolarów i słowami "Pięćdziesiąt dolarów", powyżej słowa "Bank Centralny Bahamów", a na dole pośrodku, herb Wspólnoty Bahamów.


BANKNOT PIĘĆDZIESIĘCIU DOLARÓW

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie jasnoniebieski, w odcieniach różu, zieleni, pomarańczu i brązu, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret Sir Rolanda T. Symonette'a, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów oraz słowa "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 o płatności dowolnej kwoty pięćdziesięciu dolarów. Znak wodny Sir Rolanda T. Symonette i cyfra 50 dolarów, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i liczbach pojawiają się po lewej stronie, z obrazem kwitnącego "Frangipani" pośrodku. Z tyłu znajduje się winieta przedstawiająca wizerunek Banku Centralnego Bahamów. Winieta jest otoczona cyfrą 50 USD, która pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, podczas gdy słowa "Pięćdziesiąt dolarów" znajdują się w prawym górnym kwadrancie. Tuż pod Bankiem Centralnym Bahamów znajduje się herb Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów".


BANKNOT STUDOLAROWY

Seria CRISP

Fioletowy, niebieski, zielony i fioletowy, banknot mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, z eliptycznym wzorem obramowania otaczającym portret królowej Elżbiety II, wraz z serią, podpisem prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 na zapłatę dowolnej kwoty Sto dolarów.

Po lewej stronie pojawia się znak wodny królowej Elżbiety II i cyfra 100, a pośrodku mapa Bahamów. Z tyłu znajduje się obraz niebieskiego marlina wyskakującego z wody. Obraz otoczony jest różnymi obrazami, które obejmują po lewej stronie tęczowy łuk otoczony cyfrą 100 dolarów i słowami "Sto dolarów", powyżej słowa "Bank Centralny Bahamów", a na dole pośrodku, herb Wspólnoty Bahamów.


BANKNOT STUDOLAROWY

Seria CRISP Evolution

Banknot przeważnie brązowy z odcieniami czerwieni, żółci i błękitu, mierzy 156 mm długości i 67 mm szerokości, a z przodu znajduje się portret Arthura D. Hanny, seria i podpis prezesa Banku Centralnego Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów. Banknoty te są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z ustawą Central Bank of The Bahamas Act 2000 na wypłatę dowolnej kwoty Sto dolarów. Znak wodny Arthura D. Hanny i cyfra 100 dolarów, replika mapy wysp Bahamów oraz wartość wyznaniowa w słowach i liczbach pojawiają się po lewej stronie, z obrazem kwiatu Royal Poinciana pośrodku. Z tyłu znajduje się podobizna niebieskiego marlina, z renderingiem życia morskiego. Niebieski marlin jest otoczony cyfrą 100 $, która pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, podczas gdy słowa "Sto dolarów" znajdują się w prawym górnym kwadrancie. Tuż pod niebieskim marlinem znajduje się herb Wspólnoty Bahamów wraz ze słowami "Bank Centralny Bahamów".


MONETY bankowe

MONETA JEDNOCENTOWA

Okrągła moneta o gładkiej krawędzi o wadze 1,7 g, o średnicy 17 mm i grubości 1,2 mm, z herbem Bahamów na awersie wraz ze słowami "Wspólnota Bahamów", które tworzą koronę wokół herbu. Poniżej herbu znajduje się rok wybicia monety. Na rewersie znajduje się przedstawienie trzech rozgwiazd wraz z tekstem "1 CENT"


MONETA PIĘCIOCENTOWA

Okrągła moneta o gładkiej krawędzi o wadze 3,4 g, średnicy 21,01 mm i grubości 1,52 mm, z herbem Bahamów na awersie wraz ze słowami "Wspólnota Bahamów", które tworzą koronę wokół herbu. Poniżej herbu znajduje się rok wybicia monety. Na rewersie znajduje się przedstawienie ananasa wraz z tekstem "5 CENTÓW".


MONETA DZIESIĘCIOCENTOWA

Zapiekana moneta o gładkiej krawędzi o wadze 5,18 g, średnicy 23,50 mm i grubości 1,80 mm, na awersie herb Bahamów wraz ze słowami Wspólnota Bahamów, które tworzą koronę wokół herbu. Poniżej herbu znajduje się rok wybicia monety. Na rewersie znajduje się przedstawienie dwóch pływających kości, wraz z tekstem "10 CENTÓW".


MONETA PIETNASTOCĘTOWA

Kwadratowa moneta o gładkiej krawędzi i zaokrąglonych rogach o wadze 6,22 g, o wymiarach 21,59 mm i grubości 2,06 mm, z herbem Bahamów na awersie wraz ze słowami Wspólnota Bahamów, które tworzą koronę wokół herbu. Poniżej herbu znajduje się rok wybicia monety. Na rewersie monety znajdują się wizerunki kwiatu hibiskusa wraz z tekstem 15 CENTÓW.


MONETA DWUDZIESTOPIĘCIOCENTOWA

Okrągła moneta z ząbkowaną krawędzią o wadze 5,1 g, o średnicy 24,26 mm i grubości 1,7 mm, z herbem Bahamów na awersie z napisem "Wspólnota Bahamów", które tworzą koronę wokół herbu. Poniżej herbu znajduje się rok wybicia monety. Na rewersie znajduje się przedstawienie Native Sloop, wraz z tekstem "25 CENTS".